Account Manager @ SENSO AMBIENTE SRL (sensodays.ro)

Angajator: SENSO AMBIENTE SRL (sensodays.ro)

Domeniu: Achizitii – Logistica – Aprovizionare, Customer support – Client service

Tip anunt: full-time

Nivel anunt: peste 5 ani experienta

Oras: BUCURESTI

Candidatul ideal

  • Interesat de o cariera în vânzări.
  • Cunoștințe de operare Ms Office (Excel mediu, Word, Outlook mediu)
  • Studii superioare absolvite
  • Abilități excelente de comunicare ( verbal, medii virtuale, mail) și negociere
  • Limba engleza nivel mediu
  • Persuasiv si empatic , orientare către client / rezultate,
  • Atitudine pro-activa, perseverență ,atentie la detalii
  • Capacitatea de organizare si lucru în echipă
  • Experienta profesionala minim 3 ani.

Responsabilitati / Realizari

  • Preluarea de comenzi și menținerea legăturii cu clienții;
  • Întocmirea documentelor curente (confirmarea si introducerea de comenzi, facturi, dispozitii de livrare) si transmiterea acestora catre client;
  • Contactarea clienților pentru a-i informa cu privire la status-ul comenzilor nelivrate, solduri si debite restante;
  • Derularea campaniilor telefonice/mail de promovare și vânzare a produselor către clienții existenți sau potențiali;
  • Crearea si activarea in sistem a conturilor de client;
  • Oferă consiliere cu privire la functionalitatea, compatibiliatea si disponibilitatea produselor din portofoliu;
  • Introduce informațiile de comerciale obținute în aplicațiile interne ( fise de client, etc.) și emite rapoarte / situații periodice
  • Oferă suport in ofertare/documentare echipei de proiecte speciale.

Alte informatii

Pachet salarial: suma fixa si comision din vanzari
Program de lucru: luni-vineri, 8 ore/zi

Cauți un job?
Te ajutăm noi

Echipa we do HR este gata să te ajute să îți găsești job-ul care să ți se potrivească. Nu mai pierde timpul. Contactează-ne acum.