Client service specialist @ PARAGON COSTUMER COMMUNICATION ROMANIA SRL

Scurta descriere a angajatorului

PARAGON COSTUMER COMMUNICATION ROMANIA SRL
– companie care activeaza in domeniul tipografic de mai bine de 15 ani;
– locatie-OTOPENI; pentru confortul colegilor sunt puse la dispozitie microbuze care aduc si duc colegii catre mijloacele de transport in comun(Metrou Victoriei/Unirii)

Angajator: PARAGON COSTUMER COMMUNICATION ROMANIA SRL

Domeniu: Customer support – Client service, Productie, Publicitate – Agentii publicitate

Tip anunt: full-time

Nivel anunt: 1 – 5 ani experienta

Orase: BUCURESTI, Ilfov

Cerinte

Candidatul ideal:
• persoana deschisa, perseverenta,orientata spre solutii;
• persoana atenta la detalii, meticuloasa;
• cu abilitati de comunicare, dornic sa dezvolte relatii atat cu clientii, cat si cu membrii echipei;
• aboslvent de studii superioare, de preferat Politehnica sau ASE;
• cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;
• cunoasterea unei alte limbi straine prezinta un avantaj

Responsabilitati / Realizari

Gestionarea comenzilor:

  • Intocmirea specificatiilor pentru fiecare comanda noua
  • Pregatirea fisierelor de tipar impreuna cu subcontractorii
  • Trimiterea fisierelor de tipar clientului pentru a obtine validarea inainte de le programa in productie
  • Primirea comenzilor
  • Verificarea fiecarei comenzi noi, daca, corespunde cu devizul calculat
  • Verificarea stocurilor pentru a vedea daca materiile prime aferente fiecarei comenzi exista in stoc
  • Lansarea materiilor prime pentru fiecare comanda in parte, daca nu exista in stoc
  • Verificarea statusului comenzilor
  • Control de calitate a materiilor prime impreuna cu echipa de productie si daca exista probleme de calitate, instiintarea subcontractorului si asigurarea ca materiile prime refacute o sa fie in stock in timp util
  • Dezvoltarea de noi produse specifice profilului companiei
  • Confirmarea preturilor pentru fiecare comanda
Cauți un job?
Te ajutăm noi

Echipa we do HR este gata să te ajute să îți găsești job-ul care să ți se potrivească. Nu mai pierde timpul. Contactează-ne acum.