Contabil Junior

Cautam un contabil junior pentru una dintre companiile cu care colaboram.

Educatie si formare: absolvent de studii economice

Experianta anterioata de minim 6 luni pe un post similar

Candidatul ideal

  • Abilitati si experienta in folosirea calculatorului (Office si programe contabile- reprezinta un avantaj)
  • Persoana responsabila, organizata si atenta la detalii
  • Adaptabilitate pentru lucrul individual si in echipa
  • Cunostinte de limba engleza (cel putin nivel mediu)

Responsabilitati

  • Inregistrarea documentelor primare (facturi, chitante, bonuri fiscale etc.)
  • Intocmirea fiselor mijloacelor fixe si tinerea evidentei obiectelor de inventar
  • Contabilizarea extraselor de cont( lei si valuta) de la bancile cu care colaboreaza societatea, reconcilierea soldurilor, pregatirea platilor on-line
  • Contabilizarea deconturilor si a avansurilor, gestionarea numerarului din casieria societatii, intocmirea registrului de casa
  • Verificarea vanzarilor si a documentelor aferente
  • Intocmeste rapoarte specifice activitatii la cererea superiorilor
Cauți un job?
Te ajutăm noi

Echipa we do HR este gata să te ajute să îți găsești job-ul care să ți se potrivească. Nu mai pierde timpul. Contactează-ne acum.