Responsabil logistica @ Best Tools

Clientul nostru, compania Best Tools activeaza pe piata din Romania in domeniul tehnici – sunt importatori si distribuitori de utilaje de salubrizare. Iar pentru Best Tools cautam un responsabil logistica.

Candidatul ideal

  • MS Office – Nivel mediu
  • Orientare catre rezultat
  • Cunoasterea limbii engleze – mediu-avansat
  • Foarte bune abilitati de comunicare
  • Flexibilitate si rabdare

Educatie si experienta

  • Studii medii sau superioare finalizate
  • Minim 2 ani experienta in domeniul logistica
  • Curs ARR- Manager de transport, reprezinta un avantaj

Descrierea jobului

  • Planificarea, organizarea si verificarea transporturilor externe (importuri de marfa) si a transporturilor interne (livrari catre clientii companiei)
  • Efectuarea formalitatilor vamale (in cazul in care marfa este importata din afara UE)
  • Negocierea preturilor de transport si a conditiilor comerciale
  • Optimizarea costurilor legate de transport
  • Efectuarea operatiunilor de inregistrare la RAR pentru utilajele de salubrizare asamblate de companie
  • Administrarea flotei auto si a bugetului alocat
Cauți un job?
Te ajutăm noi

Echipa we do HR este gata să te ajute să îți găsești job-ul care să ți se potrivească. Nu mai pierde timpul. Contactează-ne acum.